Results - category Male
close

  Level: groups


  B01   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Centrum voľného času Šaľa SVK      1:3   0:3   5:8  6 : 14  0  4 
2.   ETV Hamburg GER   3:1      2:2   1:5  6 : 8  4  3 
3.   FbK Horní Suchá CZE   3:0   2:2      5:3  10 : 5  7  1 
4.   Oxie IF SWE   8:5   5:1   3:5     16 : 11  6  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail ETV Hamburg GER X Oxie IF SWE groups BRI. 12.8. 09:40 1 : 5 Oxie IF
detail FbK Horní Suchá CZE X Centrum voľného času Šaľa SVK groups BRI. 12.8. 10:20 3 : 0 FbK Horní Suchá
detail Centrum voľného času Šaľa SVK X ETV Hamburg GER groups BRI. 12.8. 15:20 1 : 3 ETV Hamburg
detail Oxie IF SWE X FbK Horní Suchá CZE groups BRI. 12.8. 16:00 3 : 5 FbK Horní Suchá
detail Oxie IF SWE X Centrum voľného času Šaľa SVK groups KO 13.8. 09:40 8 : 5 Oxie IF
detail FbK Horní Suchá CZE X ETV Hamburg GER groups KO 13.8. 10:20 2 : 2 draw
 
 
  B02   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Slávia ŽU Žilina SVK      3:7   4:0   3:9  10 : 16  3  4 
2.   Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod CZE   7:3      1:3   2:1  10 : 7  6  1 
3.   ŠD Brlog SLO   0:4   3:1      3:3  6 : 8  4  3 
4.   TJ Centropen Dačice CZE   9:3   1:2   3:3     13 : 8  4  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail TJ Centropen Dačice CZE X Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod CZE groups BRI. 12.8. 11:00 1 : 2 Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod
detail Slávia ŽU Žilina SVK X ŠD Brlog SLO groups BRI. 12.8. 11:40 4 : 0 Slávia ŽU Žilina
detail ŠD Brlog SLO X TJ Centropen Dačice CZE groups BRI. 12.8. 17:00 3 : 3 draw
detail Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod CZE X Slávia ŽU Žilina SVK groups BRI. 12.8. 17:40 7 : 3 Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod
detail Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod CZE X ŠD Brlog SLO groups KO 13.8. 14:00 1 : 3 ŠD Brlog
detail Slávia ŽU Žilina SVK X TJ Centropen Dačice CZE groups KO 13.8. 14:40 3 : 9 TJ Centropen Dačice
 
 
  B03   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FBC Písek CZE      1:4   1:4   3:4  5 : 12  0  4 
2.   Hockey Eintracht Steglitz e.V. GER   4:1      2:3   1:1  7 : 5  4  3 
3.   Marvel Team SVK   4:1   3:2      2:4  9 : 7  6  2 
4.   Sk JeMoBu CZE   4:3   1:1   4:2     9 : 6  7  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Marvel Team SVK X FBC Písek CZE groups BRI. 12.8. 14:00 4 : 1 Marvel Team
detail Sk JeMoBu CZE X Hockey Eintracht Steglitz e.V. GER groups BRI. 12.8. 14:40 1 : 1 draw
detail Hockey Eintracht Steglitz e.V. GER X Marvel Team SVK groups BRI. 12.8. 18:20 2 : 3 Marvel Team
detail FBC Písek CZE X Sk JeMoBu CZE groups BRI. 12.8. 19:00 3 : 4 Sk JeMoBu
detail FBC Písek CZE X Hockey Eintracht Steglitz e.V. GER groups KO 13.8. 11:00 1 : 4 Hockey Eintracht Steglitz e.V.
detail Sk JeMoBu CZE X Marvel Team SVK groups KO 13.8. 11:40 4 : 2 Sk JeMoBu
 
 
  B04   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Fc Fanatics Gargazon Liftex ITL      1:7   4:1   0:4  5 : 12  3  3 
2.   Hagunda IF Blueberrybakers SWE   7:1      6:2   1:1  14 : 4  7  2 
3.   RH Piving CZE   1:4   2:6      0:7  3 : 17  0  4 
4.   TJ VHS Znojmo CZE   4:0   1:1   7:0     12 : 1  7  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail RH Piving CZE X TJ VHS Znojmo CZE groups BRIV. 12.8. 10:00 0 : 7 TJ VHS Znojmo
detail Hagunda IF Blueberrybakers SWE X Fc Fanatics Gargazon Liftex ITL groups BRIV. 12.8. 10:40 7 : 1 Hagunda IF Blueberrybakers
detail Fc Fanatics Gargazon Liftex ITL X RH Piving CZE groups BRIV. 12.8. 15:40 4 : 1 Fc Fanatics Gargazon Liftex
detail TJ VHS Znojmo CZE X Hagunda IF Blueberrybakers SWE groups BRIV. 12.8. 16:20 1 : 1 draw
detail TJ VHS Znojmo CZE X Fc Fanatics Gargazon Liftex ITL groups KO 13.8. 12:40 4 : 0 TJ VHS Znojmo
detail Hagunda IF Blueberrybakers SWE X RH Piving CZE groups KO 13.8. 13:20 6 : 2 Hagunda IF Blueberrybakers
 
 
  B05   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   BAT Berlin GER      6:1   0:3   4:1  10 : 5  6  2 
2.   EMCO Cholerics CZE   1:6      1:4   2:2  4 : 12  1  3 
3.   Sandåkerns SK SWE   3:0   4:1      7:0  14 : 1  9  1 
4.   Torza Sorry CZE   1:4   2:2   0:7     3 : 13  1  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail EMCO Cholerics CZE X Torza Sorry CZE groups BRIV. 12.8. 11:20 2 : 2 draw
detail Sandåkerns SK SWE X BAT Berlin GER groups BRIV. 12.8. 12:00 3 : 0 Sandåkerns SK
detail BAT Berlin GER X EMCO Cholerics CZE groups BRIV. 12.8. 17:20 6 : 1 BAT Berlin
detail Torza Sorry CZE X Sandåkerns SK SWE groups BRIV. 12.8. 18:00 0 : 7 Sandåkerns SK
detail Torza Sorry CZE X BAT Berlin GER groups ZEL 13.8. 14:10 1 : 4 BAT Berlin
detail Sandåkerns SK SWE X EMCO Cholerics CZE groups ZEL 13.8. 14:50 4 : 1 Sandåkerns SK
 
 
  B06   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Bournemouth Bullets DEN      1:3   1:4   0:6  2 : 13  0  4 
2.   C.S.K.A. Hlásná Třebaň CZE   3:1      2:0   3:0  8 : 1  9  1 
3.   FT Sokol Břevnov CZE   4:1   0:2      2:3  6 : 6  3  3 
4.   Pargauja LAT   6:0   0:3   3:2     9 : 5  6  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail C.S.K.A. Hlásná Třebaň CZE X FT Sokol Břevnov CZE groups BRIV. 12.8. 08:40 2 : 0 C.S.K.A. Hlásná Třebaň
detail Pargauja LAT X Bournemouth Bullets DEN groups BRIV. 12.8. 09:20 6 : 0 Pargauja
detail Bournemouth Bullets DEN X C.S.K.A. Hlásná Třebaň CZE groups TRE 12.8. 18:00 1 : 3 C.S.K.A. Hlásná Třebaň
detail FT Sokol Břevnov CZE X Pargauja LAT groups TRE 12.8. 18:40 2 : 3 Pargauja
detail FT Sokol Břevnov CZE X Bournemouth Bullets DEN groups ZEL 13.8. 12:50 4 : 1 FT Sokol Břevnov
detail Pargauja LAT X C.S.K.A. Hlásná Třebaň CZE groups ZEL 13.8. 13:30 0 : 3 C.S.K.A. Hlásná Třebaň
 
 
  B07   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FBC Start98 Praha CZE      4:4   8:0   1:2  13 : 6  4  2 
2.   FBŠ Jihlava CZE   4:4      4:0   0:2  8 : 6  4  3 
3.   OBV NOR   0:8   0:4      0:2  0 : 14  0  4 
4.   Täby FC SWE   2:1   2:0   2:0     6 : 1  9  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail FBŠ Jihlava CZE X FBC Start98 Praha CZE groups CVUT 12.8. 08:20 4 : 4 draw
detail Täby FC SWE X OBV NOR groups CVUT 12.8. 09:00 2 : 0 Täby FC
detail OBV NOR X FBŠ Jihlava CZE groups CVUT 12.8. 12:40 0 : 4 FBŠ Jihlava
detail FBC Start98 Praha CZE X Täby FC SWE groups CVUT 12.8. 13:20 1 : 2 Täby FC
detail FBC Start98 Praha CZE X OBV NOR groups SP2 13.8. 11:40 8 : 0 FBC Start98 Praha
detail Täby FC SWE X FBŠ Jihlava CZE groups SP2 13.8. 12:40 2 : 0 Täby FC
 
 
  B08   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Aberdeen Oilers GB      1:2   2:1   0:4  3 : 7  3  3 
2.   FBI Přírodní vědy CZE   2:1      1:4   3:3  6 : 8  4  2 
3.   Gullivers Sokol Brno 1 CZE   1:2   4:1      4:5  9 : 8  3  4 
4.   Kvarnbergsplans IBK SWE   4:0   3:3   5:4     12 : 7  7  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Gullivers Sokol Brno 1 CZE X Aberdeen Oilers GB groups BRIV. 12.8. 13:00 1 : 2 Aberdeen Oilers
detail Kvarnbergsplans IBK SWE X FBI Přírodní vědy CZE groups BRIV. 12.8. 13:40 3 : 3 draw
detail FBI Přírodní vědy CZE X Gullivers Sokol Brno 1 CZE groups BRIV. 12.8. 18:40 1 : 4 Gullivers Sokol Brno 1
detail Aberdeen Oilers GB X Kvarnbergsplans IBK SWE groups BRIV. 12.8. 19:20 0 : 4 Kvarnbergsplans IBK
detail Aberdeen Oilers GB X FBI Přírodní vědy CZE groups SP2 13.8. 14:00 1 : 2 FBI Přírodní vědy
detail Kvarnbergsplans IBK SWE X Gullivers Sokol Brno 1 CZE groups SP2 13.8. 14:40 5 : 4 Kvarnbergsplans IBK
 
 
  B09   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   DDM Stod CZE      6:0   2:3   1:5  9 : 8  3  3 
2.   FBK InSport SLO   0:6      1:5   0:5  1 : 16  0  4 
3.   Proflorbal.cz SSK Future CZE   3:2   5:1      4:11  12 : 14  6  2 
4.   Röke IBK SWE   5:1   5:0   11:4     21 : 5  9  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail DDM Stod CZE X FBK InSport SLO groups SHJ 12.8. 08:20 6 : 0 DDM Stod
detail Röke IBK SWE X Proflorbal.cz SSK Future CZE groups SHJ 12.8. 09:00 11 : 4 Röke IBK
detail Proflorbal.cz SSK Future CZE X DDM Stod CZE groups SHJ 12.8. 15:20 3 : 2 Proflorbal.cz SSK Future
detail FBK InSport SLO X Röke IBK SWE groups SHJ 12.8. 16:00 0 : 5 Röke IBK
detail FBK InSport SLO X Proflorbal.cz SSK Future CZE groups SHJ 13.8. 14:10 1 : 5 Proflorbal.cz SSK Future
detail Röke IBK SWE X DDM Stod CZE groups SHJ 13.8. 14:50 5 : 1 Röke IBK
 
 
  B10   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Rheintal Gators SUI      4:1   2:0   4:1  10 : 2  9  1 
2.   Röke IBK 2 SWE   1:4      0:2   2:2  3 : 8  1  4 
3.   SK B.U.H. Praha CZE   0:2   2:0      0:3  2 : 5  3  3 
4.   SK Kerio Plzeň CZE   1:4   2:2   3:0     6 : 6  4  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Rheintal Gators SUI X SK Kerio Plzeň CZE groups KUN 12.8. 11:00 4 : 1 Rheintal Gators
detail Röke IBK 2 SWE X SK B.U.H. Praha CZE groups KUN 12.8. 11:40 0 : 2 SK B.U.H. Praha
detail SK Kerio Plzeň CZE X Röke IBK 2 SWE groups KUN 12.8. 18:20 2 : 2 draw
detail SK B.U.H. Praha CZE X Rheintal Gators SUI groups KUN 12.8. 19:00 0 : 2 Rheintal Gators
detail SK Kerio Plzeň CZE X SK B.U.H. Praha CZE groups SHJ 13.8. 08:30 3 : 0 SK Kerio Plzeň
detail Röke IBK 2 SWE X Rheintal Gators SUI groups SHJ 13.8. 10:30 1 : 4 Rheintal Gators
 
 
  B11   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FK Slovan Jindřichův Hradec CZE      0:1   3:5   2:1  5 : 7  3  3 
2.   Itak Sport Borovnica SLO   1:0      0:4   3:2  4 : 6  6  2 
3.   Umeå IK SWE   5:3   4:0      5:0  14 : 3  9  1 
4.   Z.F.K. Petrovice CZE   1:2   2:3   0:5     3 : 10  0  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail FK Slovan Jindřichův Hradec CZE X Itak Sport Borovnica SLO groups KUN 12.8. 09:40 0 : 1 Itak Sport Borovnica
detail Umeå IK SWE X Z.F.K. Petrovice CZE groups KUN 12.8. 10:20 5 : 0 Umeå IK
detail Z.F.K. Petrovice CZE X FK Slovan Jindřichův Hradec CZE groups KUN 12.8. 14:00 1 : 2 FK Slovan Jindřichův Hradec
detail Itak Sport Borovnica SLO X Umeå IK SWE groups KUN 12.8. 14:40 0 : 4 Umeå IK
detail Itak Sport Borovnica SLO X Z.F.K. Petrovice CZE groups BRI. 13.8. 08:40 3 : 2 Itak Sport Borovnica
detail Umeå IK SWE X FK Slovan Jindřichův Hradec CZE groups BRI. 13.8. 09:20 5 : 3 Umeå IK
 
 
  B12   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Grand-Saconnex UHC SUI      1:2   1:4   0:9  2 : 15  0  4 
2.   Phoenix Fireball SE HUN   2:1      1:4   2:7  5 : 12  3  3 
3.   Sokol Pardubice CZE   4:1   4:1      3:1  11 : 3  9  1 
4.   TJ Sokol Královské Vinohrady CZE   9:0   7:2   1:3     17 : 5  6  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Grand-Saconnex UHC SUI X Sokol Pardubice CZE groups KUN 12.8. 12:40 1 : 4 Sokol Pardubice
detail Phoenix Fireball SE HUN X TJ Sokol Královské Vinohrady CZE groups KUN 12.8. 13:20 2 : 7 TJ Sokol Královské Vinohrady
detail TJ Sokol Královské Vinohrady CZE X Grand-Saconnex UHC SUI groups KUN 12.8. 15:20 9 : 0 TJ Sokol Královské Vinohrady
detail Sokol Pardubice CZE X Phoenix Fireball SE HUN groups KUN 12.8. 16:00 4 : 1 Sokol Pardubice
detail Sokol Pardubice CZE X TJ Sokol Královské Vinohrady CZE groups PODV 13.8. 13:40 3 : 1 Sokol Pardubice
detail Phoenix Fireball SE HUN X Grand-Saconnex UHC SUI groups PODV 13.8. 14:20 2 : 1 Phoenix Fireball SE
 
 
  B13   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   ASK Orka Stará Boleslav CZE      2:3   1:2   3:7  6 : 12  0  4 
2.   FBC Štíři České Budějovice CZE   3:2      7:5   5:4  15 : 11  9  1 
3.   Steskal Nowy Targ POL   2:1   5:7      1:2  8 : 10  3  3 
4.   UHC Elch SUI   7:3   4:5   2:1     13 : 9  6  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail UHC Elch SUI X FBC Štíři České Budějovice CZE groups KUN 12.8. 08:20 4 : 5 FBC Štíři České Budějovice
detail ASK Orka Stará Boleslav CZE X Steskal Nowy Targ POL groups KUN 12.8. 09:00 1 : 2 Steskal Nowy Targ
detail Steskal Nowy Targ POL X UHC Elch SUI groups TRE 12.8. 16:20 1 : 2 UHC Elch
detail FBC Štíři České Budějovice CZE X ASK Orka Stará Boleslav CZE groups TRE 12.8. 17:20 3 : 2 FBC Štíři České Budějovice
detail FBC Štíři České Budějovice CZE X Steskal Nowy Targ POL groups KUN 13.8. 08:20 7 : 5 FBC Štíři České Budějovice
detail ASK Orka Stará Boleslav CZE X UHC Elch SUI groups KUN 13.8. 09:00 3 : 7 UHC Elch
 
 
  B14   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Djurgårdens IF IBF SWE      1:1   1:0   1:1  3 : 2  5  2 
2.   FBC Kladno CZE   1:1      6:2   2:1  9 : 4  7  1 
3.   SIACT NL   0:1   2:6      0:7  2 : 14  0  4 
4.   Tatran Střešovice CZE   1:1   1:2   7:0     9 : 3  4  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail SIACT NL X Tatran Střešovice CZE groups TAT 12.8. 08:40 0 : 7 Tatran Střešovice
detail Djurgårdens IF IBF SWE X FBC Kladno CZE groups TAT 12.8. 09:20 1 : 1 draw
detail FBC Kladno CZE X SIACT NL groups TAT 12.8. 13:20 6 : 2 FBC Kladno
detail Tatran Střešovice CZE X Djurgårdens IF IBF SWE groups TAT 12.8. 17:20 1 : 1 draw
detail Tatran Střešovice CZE X FBC Kladno CZE groups TAT 13.8. 08:20 1 : 2 FBC Kladno
detail Djurgårdens IF IBF SWE X SIACT NL groups TAT 13.8. 12:00 1 : 0 Djurgårdens IF IBF
 
 
  B15   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   1.FbK Tábor CZE      5:1   2:3   4:2  11 : 6  6  2 
2.   Floorball Butzbach GER   1:5      0:4   0:11  1 : 20  0  4 
3.   Gruppe Frosch SUI   3:2   4:0      6:5  13 : 7  9  1 
4.   Wizards DDM Praha 10 CZE   2:4   11:0   5:6     18 : 10  3  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Gruppe Frosch SUI X Floorball Butzbach GER groups PODV 12.8. 08:20 4 : 0 Gruppe Frosch
detail Wizards DDM Praha 10 CZE X 1.FbK Tábor CZE groups PODV 12.8. 09:00 2 : 4 1.FbK Tábor
detail 1.FbK Tábor CZE X Gruppe Frosch SUI groups PODV 12.8. 14:20 2 : 3 Gruppe Frosch
detail Floorball Butzbach GER X Wizards DDM Praha 10 CZE groups PODV 12.8. 15:00 0 : 11 Wizards DDM Praha 10
detail Floorball Butzbach GER X 1.FbK Tábor CZE groups KUN 13.8. 11:00 1 : 5 1.FbK Tábor
detail Wizards DDM Praha 10 CZE X Gruppe Frosch SUI groups KUN 13.8. 11:40 5 : 6 Gruppe Frosch
 
 
  B16   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   1. Letka Sokol Ostrava Poruba CZE      3:4   3:4   3:2  9 : 10  3  3 
2.   AC Sparta Praha CZE   4:3      1:1   7:3  12 : 7  7  1 
3.   FbC Rokycany CZE   4:3   1:1      5:3  10 : 7  7  2 
4.   Team Steissi 02 FIN   2:3   3:7   3:5     8 : 15  0  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Team Steissi 02 FIN X 1. Letka Sokol Ostrava Poruba CZE groups SP1 12.8. 08:20 2 : 3 1. Letka Sokol Ostrava Poruba
detail AC Sparta Praha CZE X FbC Rokycany CZE groups SP1 12.8. 09:00 1 : 1 draw
detail FbC Rokycany CZE X Team Steissi 02 FIN groups SP2 12.8. 14:40 5 : 3 FbC Rokycany
detail 1. Letka Sokol Ostrava Poruba CZE X AC Sparta Praha CZE groups SP2 12.8. 16:00 3 : 4 AC Sparta Praha
detail 1. Letka Sokol Ostrava Poruba CZE X FbC Rokycany CZE groups KUN 13.8. 09:40 3 : 4 FbC Rokycany
detail AC Sparta Praha CZE X Team Steissi 02 FIN groups KUN 13.8. 10:20 7 : 3 AC Sparta Praha
 
 
  B17   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FB Topgrandma FIN      2:1   5:3   2:1  9 : 5  9  1 
2.   FBK Jeseník CZE   1:2      0:5   6:4  7 : 11  3  3 
3.   FbŠ Bohemians CZE   3:5   5:0      10:1  18 : 6  6  2 
4.   UC Oker Joker Braunschweig GER   1:2   4:6   1:10     6 : 18  0  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail FB Topgrandma FIN X FBK Jeseník CZE groups TRE 12.8. 10:00 2 : 1 FB Topgrandma
detail FbŠ Bohemians CZE X UC Oker Joker Braunschweig GER groups TRE 12.8. 10:40 10 : 1 FbŠ Bohemians
detail UC Oker Joker Braunschweig GER X FB Topgrandma FIN groups TRE 12.8. 13:00 1 : 2 FB Topgrandma
detail FBK Jeseník CZE X FbŠ Bohemians CZE groups TRE 12.8. 13:40 0 : 5 FbŠ Bohemians
detail FbŠ Bohemians CZE X FB Topgrandma FIN groups SP2 13.8. 11:00 3 : 5 FB Topgrandma
detail FBK Jeseník CZE X UC Oker Joker Braunschweig GER groups SP1 13.8. 13:00 6 : 4 FBK Jeseník
 
 
  B18   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FbC 98 Chomutov CZE      3:1   3:2   3:1  9 : 4  9  1 
2.   IBK Cartoon Heroes HUN   1:3      1:3   6:2  8 : 8  3  3 
3.   SK K2 Sportcentrum Prostějov CZE   2:3   3:1      8:0  13 : 4  6  2 
4.   UHC Dragons Zürich SUI   1:3   2:6   0:8     3 : 17  0  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail SK K2 Sportcentrum Prostějov CZE X UHC Dragons Zürich SUI groups BRI. 12.8. 08:20 8 : 0 SK K2 Sportcentrum Prostějov
detail IBK Cartoon Heroes HUN X FbC 98 Chomutov CZE groups BRI. 12.8. 09:00 1 : 3 FbC 98 Chomutov
detail FbC 98 Chomutov CZE X SK K2 Sportcentrum Prostějov CZE groups TRE 12.8. 19:20 3 : 2 FbC 98 Chomutov
detail UHC Dragons Zürich SUI X IBK Cartoon Heroes HUN groups TRE 12.8. 20:00 2 : 6 IBK Cartoon Heroes
detail UHC Dragons Zürich SUI X FbC 98 Chomutov CZE groups SP2 13.8. 09:40 1 : 3 FbC 98 Chomutov
detail IBK Cartoon Heroes HUN X SK K2 Sportcentrum Prostějov CZE groups SP2 13.8. 10:20 1 : 3 SK K2 Sportcentrum Prostějov
 
 
  B19   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Aram IBK NOR      3:2   0:10   0:10  3 : 22  3  3 
2.   Dragons Knonau UHC SUI   2:3      1:8   0:6  3 : 17  0  4 
3.   Panthers Otrokovice CZE   10:0   8:1      0:3  18 : 4  6  2 
4.   SC Hattrick Brno FBŠ CZE   10:0   6:0   3:0     19 : 0  9  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Panthers Otrokovice CZE X Dragons Knonau UHC SUI groups PODV 12.8. 09:40 8 : 1 Panthers Otrokovice
detail Aram IBK NOR X SC Hattrick Brno FBŠ CZE groups PODV 12.8. 10:20 0 : 10 SC Hattrick Brno FBŠ
detail SC Hattrick Brno FBŠ CZE X Panthers Otrokovice CZE groups PODV 12.8. 16:00 3 : 0 SC Hattrick Brno FBŠ
detail Dragons Knonau UHC SUI X Aram IBK NOR groups PODV 12.8. 16:40 2 : 3 Aram IBK
detail Dragons Knonau UHC SUI X SC Hattrick Brno FBŠ CZE groups SP2 13.8. 08:20 0 : 6 SC Hattrick Brno FBŠ
detail Aram IBK NOR X Panthers Otrokovice CZE groups SP2 13.8. 09:00 0 : 10 Panthers Otrokovice
 
 
  B20   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   1. SC WOOW Vítkovice Mustang CZE      1:2   4:2   0:4  5 : 8  3  4 
2.   Team Kiss Kiss FIN   2:1      1:1   1:1  4 : 3  5  1 
3.   TJ Spartak Třebíč CZE   2:4   1:1      4:3  7 : 8  4  2 
4.   TKKF Unique Team Nowy Targ POL   4:0   1:1   3:4     8 : 5  4  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail TJ Spartak Třebíč CZE X 1. SC WOOW Vítkovice Mustang CZE groups SP2 12.8. 08:20 2 : 4 1. SC WOOW Vítkovice Mustang
detail Team Kiss Kiss FIN X TKKF Unique Team Nowy Targ POL groups SP2 12.8. 09:00 1 : 1 draw
detail 1. SC WOOW Vítkovice Mustang CZE X Team Kiss Kiss FIN groups ZEL 12.8. 15:20 1 : 2 Team Kiss Kiss
detail TKKF Unique Team Nowy Targ POL X TJ Spartak Třebíč CZE groups ZEL 12.8. 16:00 3 : 4 TJ Spartak Třebíč
detail Team Kiss Kiss FIN X TJ Spartak Třebíč CZE groups PODV 13.8. 12:40 1 : 1 draw
detail TKKF Unique Team Nowy Targ POL X 1. SC WOOW Vítkovice Mustang CZE groups SP2 13.8. 13:20 4 : 0 TKKF Unique Team Nowy Targ
 
 
  B21   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   1. SC Bohumín´98 CZE      4:0   1:2   2:2  7 : 4  4  3 
2.   Baar United SUI   0:4      1:3   0:8  1 : 15  0  4 
3.   FBC Plzeň CZE   2:1   3:1      2:7  7 : 9  6  2 
4.   RIG Umeå IBF SWE   2:2   8:0   7:2     17 : 4  7  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail 1. SC Bohumín´98 CZE X Baar United SUI groups 12.8. 08:40 4 : 0 1. SC Bohumín´98
detail RIG Umeå IBF SWE X FBC Plzeň CZE groups 12.8. 09:20 7 : 2 RIG Umeå IBF
detail FBC Plzeň CZE X 1. SC Bohumín´98 CZE groups 12.8. 13:20 2 : 1 FBC Plzeň
detail Baar United SUI X RIG Umeå IBF SWE groups 12.8. 17:20 0 : 8 RIG Umeå IBF
detail Baar United SUI X FBC Plzeň CZE groups 13.8. 08:20 1 : 3 FBC Plzeň
detail RIG Umeå IBF SWE X 1. SC Bohumín´98 CZE groups 13.8. 12:00 2 : 2 draw
 
 
  B22   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   ÅFS Floorball DEN      0:3   2:0   1:3  3 : 6  3  3 
2.   Innebandytos Hradec Králové CZE   3:0      1:0   4:1  8 : 1  9  1 
3.   Julma Günther FIN   0:2   0:1      2:1  2 : 4  3  4 
4.   SFK Slovan Havířov CZE   3:1   1:4   1:2     5 : 7  3  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Julma Günther FIN X SFK Slovan Havířov CZE groups SP1 12.8. 09:40 2 : 1 Julma Günther
detail Innebandytos Hradec Králové CZE X ÅFS Floorball DEN groups SP2 12.8. 09:40 3 : 0 Innebandytos Hradec Králové
detail SFK Slovan Havířov CZE X Innebandytos Hradec Králové CZE groups KO 12.8. 18:20 1 : 4 Innebandytos Hradec Králové
detail ÅFS Floorball DEN X Julma Günther FIN groups KO 12.8. 19:00 2 : 0 ÅFS Floorball
detail ÅFS Floorball DEN X SFK Slovan Havířov CZE groups SP1 13.8. 08:00 1 : 3 SFK Slovan Havířov
detail Innebandytos Hradec Králové CZE X Julma Günther FIN groups PODV 13.8. 08:00 1 : 0 Innebandytos Hradec Králové
 
 
  B23   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FBC Česká Lípa CZE      7:2   2:3   7:1  16 : 6  6  2 
2.   Nemo saltat sobrius NOR   2:7      4:8   3:0  9 : 15  3  3 
3.   Pensseli Sedät FIN   3:2   8:4      8:2  19 : 8  9  1 
4.   Tatran Střešovice DoCureff CZE   1:7   0:3   2:8     3 : 18  0  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Nemo saltat sobrius NOR X Pensseli Sedät FIN groups KUN 12.8. 17:00 4 : 8 Pensseli Sedät
detail Tatran Střešovice DoCureff CZE X FBC Česká Lípa CZE groups KUN 12.8. 17:40 1 : 7 FBC Česká Lípa
detail FBC Česká Lípa CZE X Nemo saltat sobrius NOR groups KUN 12.8. 19:40 7 : 2 FBC Česká Lípa
detail Pensseli Sedät FIN X Tatran Střešovice DoCureff CZE groups KUN 12.8. 20:20 8 : 2 Pensseli Sedät
detail Pensseli Sedät FIN X FBC Česká Lípa CZE groups SHJ 13.8. 12:50 3 : 2 Pensseli Sedät
detail Tatran Střešovice DoCureff CZE X Nemo saltat sobrius NOR groups SHJ 13.8. 13:30 0 : 3 Nemo saltat sobrius
 
 
  B24   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Atlas ČKD Blansko CZE      6:0   2:2   2:3  10 : 5  4  3 
2.   Dragons Bonn GER   0:6      1:3   1:1  2 : 10  1  4 
3.   Red Devils Selection SUI   2:2   3:1      2:2  7 : 5  5  1 
4.   T.B.C. Králův Dvůr CZE   3:2   1:1   2:2     6 : 5  5  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Atlas ČKD Blansko CZE X T.B.C. Králův Dvůr CZE groups ZEL 12.8. 12:40 2 : 3 T.B.C. Králův Dvůr
detail Dragons Bonn GER X Red Devils Selection SUI groups ZEL 12.8. 13:20 1 : 3 Red Devils Selection
detail Red Devils Selection SUI X Atlas ČKD Blansko CZE groups ZEL 12.8. 17:00 2 : 2 draw
detail T.B.C. Králův Dvůr CZE X Dragons Bonn GER groups ZEL 12.8. 17:40 1 : 1 draw
detail T.B.C. Králův Dvůr CZE X Red Devils Selection SUI groups SHJ 13.8. 11:10 2 : 2 draw
detail Dragons Bonn GER X Atlas ČKD Blansko CZE groups SHJ 13.8. 11:50 0 : 6 Atlas ČKD Blansko
 
 
  B25   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   Baník Sokolov CZE      2:3   1:4   2:5  5 : 12  0  4 
2.   FBC Remedicum Ostrava CZE   3:2      16:0   4:3  23 : 5  9  1 
3.   GBK Hiiva FIN   4:1   0:16      0:6  4 : 23  3  3 
4.   Spartak Pelhřimov CZE   5:2   3:4   6:0     14 : 6  6  2 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail GBK Hiiva FIN X Baník Sokolov CZE groups SP2 12.8. 10:20 4 : 1 GBK Hiiva
detail FBC Remedicum Ostrava CZE X Spartak Pelhřimov CZE groups SP2 12.8. 11:00 4 : 3 FBC Remedicum Ostrava
detail Spartak Pelhřimov CZE X GBK Hiiva FIN groups SP2 12.8. 15:20 6 : 0 Spartak Pelhřimov
detail Baník Sokolov CZE X FBC Remedicum Ostrava CZE groups SP1 12.8. 15:20 2 : 3 FBC Remedicum Ostrava
detail Spartak Pelhřimov CZE X Baník Sokolov CZE groups ZEL 13.8. 08:30 5 : 2 Spartak Pelhřimov
detail GBK Hiiva FIN X FBC Remedicum Ostrava CZE groups ZEL 13.8. 09:10 0 : 16 FBC Remedicum Ostrava
 
 
  B26   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   1.MVIL Ostrava CZE      1:1   1:3   3:2  5 : 6  4  2 
2.   BILLY BOY Mladá Boleslav B CZE   1:1      3:1   2:0  6 : 2  7  1 
3.   Nidaros IBK NOR   3:1   1:3      0:7  4 : 11  3  4 
4.   OSW FIN   2:3   0:2   7:0     9 : 5  3  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Nidaros IBK NOR X OSW FIN groups TRE 12.8. 08:40 0 : 7 OSW
detail 1.MVIL Ostrava CZE X BILLY BOY Mladá Boleslav B CZE groups TRE 12.8. 09:20 1 : 1 draw
detail BILLY BOY Mladá Boleslav B CZE X Nidaros IBK NOR groups TRE 12.8. 14:20 3 : 1 BILLY BOY Mladá Boleslav B
detail OSW FIN X 1.MVIL Ostrava CZE groups PODV 12.8. 20:20 2 : 3 1.MVIL Ostrava
detail BILLY BOY Mladá Boleslav B CZE X OSW FIN groups TRE 13.8. 11:00 2 : 0 BILLY BOY Mladá Boleslav B
detail Nidaros IBK NOR X 1.MVIL Ostrava CZE groups TRE 13.8. 11:40 3 : 1 Nidaros IBK
 
 
  B27   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FbC Playmakers Prostějov CZE      0:5   1:2   1:3  2 : 10  0  4 
2.   Haugerud IB NOR   5:0      5:0   2:4  12 : 4  6  2 
3.   Lausanne Université Club Unihockey SUI   2:1   0:5      1:5  3 : 11  3  3 
4.   SK bivoj Litvinov CZE   3:1   4:2   5:1     12 : 4  9  1 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail FbC Playmakers Prostějov CZE X SK bivoj Litvinov CZE groups SHJ 12.8. 12:40 1 : 3 SK bivoj Litvinov
detail Haugerud IB NOR X Lausanne Université Club Unihockey SUI groups SHJ 12.8. 13:20 5 : 0 Haugerud IB
detail Lausanne Université Club Unihockey SUI X FbC Playmakers Prostějov CZE groups SP2 12.8. 19:40 2 : 1 Lausanne Université Club Unihockey
detail SK bivoj Litvinov CZE X Haugerud IB NOR groups SP2 12.8. 20:20 4 : 2 SK bivoj Litvinov
detail SK bivoj Litvinov CZE X Lausanne Université Club Unihockey SUI groups KUN 13.8. 12:40 5 : 1 SK bivoj Litvinov
detail Haugerud IB NOR X FbC Playmakers Prostějov CZE groups KUN 13.8. 13:20 5 : 0 Haugerud IB
 
 
  B28   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FbK Orlicko Třebovsko CZE      0:1   1:5   2:2  3 : 8  1  3 
2.   K-Rauta FIN   1:0      1:2   8:3  10 : 5  6  2 
3.   Paskov Saurians CZE   5:1   2:1      3:0  10 : 2  9  1 
4.   Žatva 90 Dolný Kubín SVK   2:2   3:8   0:3     5 : 13  1  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Žatva 90 Dolný Kubín SVK X Paskov Saurians CZE groups SP2 12.8. 11:40 0 : 3 Paskov Saurians
detail K-Rauta FIN X FbK Orlicko Třebovsko CZE groups SP2 12.8. 12:40 1 : 0 K-Rauta
detail FbK Orlicko Třebovsko CZE X Žatva 90 Dolný Kubín SVK groups SP2 12.8. 17:40 2 : 2 draw
detail Paskov Saurians CZE X K-Rauta FIN groups SP2 12.8. 19:00 2 : 1 Paskov Saurians
detail Paskov Saurians CZE X FbK Orlicko Třebovsko CZE groups KUN 13.8. 14:00 5 : 1 Paskov Saurians
detail K-Rauta FIN X Žatva 90 Dolný Kubín SVK groups KUN 13.8. 14:40 8 : 3 K-Rauta
 
 
  B29   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FBS Olomouc CZE      2:5   0:2   2:3  4 : 10  0  4 
2.   Ueli's Eleven SUI   5:2      2:1   3:1  10 : 4  9  1 
3.   USK Slávie Ústí nad Labem CZE   2:0   1:2      5:1  8 : 3  6  2 
4.   Victory Tähteä Nová Dubnica SVK   3:2   1:3   1:5     5 : 10  3  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Victory Tähteä Nová Dubnica SVK X FBS Olomouc CZE groups BRI. 12.8. 12:40 3 : 2 Victory Tähteä Nová Dubnica
detail Ueli's Eleven SUI X USK Slávie Ústí nad Labem CZE groups BRI. 12.8. 13:20 2 : 1 Ueli's Eleven
detail FBS Olomouc CZE X Ueli's Eleven SUI groups BRIV. 12.8. 20:00 2 : 5 Ueli's Eleven
detail USK Slávie Ústí nad Labem CZE X Victory Tähteä Nová Dubnica SVK groups BRII. 12.8. 20:20 5 : 1 USK Slávie Ústí nad Labem
detail FBS Olomouc CZE X USK Slávie Ústí nad Labem CZE groups ZEL 13.8. 11:10 0 : 2 USK Slávie Ústí nad Labem
detail Ueli's Eleven SUI X Victory Tähteä Nová Dubnica SVK groups ZEL 13.8. 11:50 3 : 1 Ueli's Eleven
 
 
  B30   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   1.FbK Rožnov p/R CZE      1:3   2:4   2:3  5 : 10  0  4 
2.   KAIS Mora IF SWE   3:1      1:2   4:3  8 : 6  6  2 
3.   Munka- Ljungby IBK SWE   4:2   2:1      3:0  9 : 3  9  1 
4.   SK FBC Třinec CZE   3:2   3:4   0:3     6 : 9  3  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail Munka- Ljungby IBK SWE X SK FBC Třinec CZE groups BRIV. 12.8. 14:20 3 : 0 Munka- Ljungby IBK
detail KAIS Mora IF SWE X 1.FbK Rožnov p/R CZE groups BRIV. 12.8. 15:00 3 : 1 KAIS Mora IF
detail SK FBC Třinec CZE X KAIS Mora IF SWE groups BRI. 12.8. 19:40 3 : 4 KAIS Mora IF
detail 1.FbK Rožnov p/R CZE X Munka- Ljungby IBK SWE groups BRI. 12.8. 20:20 2 : 4 Munka- Ljungby IBK
detail KAIS Mora IF SWE X Munka- Ljungby IBK SWE groups ZEL 13.8. 09:50 1 : 2 Munka- Ljungby IBK
detail 1.FbK Rožnov p/R CZE X SK FBC Třinec CZE groups ZEL 13.8. 10:30 2 : 3 SK FBC Třinec
 
 
  B31   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina SVK      0:3   3:1   3:2  6 : 6  6  2 
2.   FBC Vikings Kopřivnice CZE   3:0      5:2   2:2  10 : 4  7  1 
3.   Lenzerheide & friends SUI   1:3   2:5      2:2  5 : 10  1  4 
4.   Snipers Třebíč CZE   2:3   2:2   2:2     6 : 7  2  3 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina SVK X FBC Vikings Kopřivnice CZE groups SP2 12.8. 13:20 0 : 3 FBC Vikings Kopřivnice
detail Lenzerheide & friends SUI X Snipers Třebíč CZE groups SP2 12.8. 14:00 2 : 2 draw
detail Snipers Třebíč CZE X FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina SVK groups SP2 12.8. 17:00 2 : 3 FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina
detail FBC Vikings Kopřivnice CZE X Lenzerheide & friends SUI groups SP2 12.8. 18:20 5 : 2 FBC Vikings Kopřivnice
detail FBC Vikings Kopřivnice CZE X Snipers Třebíč CZE groups TRE 13.8. 08:20 2 : 2 draw
detail Lenzerheide & friends SUI X FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina SVK groups TRE 13.8. 09:00 1 : 3 FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina
 
 
  B32   1. 2. 3. 4. Score Points Rank
1.   FBC DDM Kadaň CZE      5:4   4:1   2:1  11 : 6  9  1 
2.   FBC Tago Mago CZE   4:5      2:1   3:0  9 : 6  6  2 
3.   IBK Fährimaa SUI   1:4   1:2      2:1  4 : 7  3  3 
4.   Slavia Florbalshop.cz CZE   1:2   0:3   1:2     2 : 7  0  4 
 
  Team 1 Country X Team 2 Country Match
category
Hall Date Time Score Winner
detail FBC DDM Kadaň CZE X FBC Tago Mago CZE groups TRE 12.8. 11:20 5 : 4 FBC DDM Kadaň
detail IBK Fährimaa SUI X Slavia Florbalshop.cz CZE groups TRE 12.8. 12:00 2 : 1 IBK Fährimaa
detail Slavia Florbalshop.cz CZE X FBC DDM Kadaň CZE groups TRE 12.8. 15:00 1 : 2 FBC DDM Kadaň
detail FBC Tago Mago CZE X IBK Fährimaa SUI groups TRE 12.8. 15:40 2 : 1 FBC Tago Mago
detail FBC Tago Mago CZE X Slavia Florbalshop.cz CZE groups TRE 13.8. 09:40 3 : 0 FBC Tago Mago
detail IBK Fährimaa SUI X FBC DDM Kadaň CZE groups TRE 13.8. 10:20 1 : 4 FBC DDM Kadaň